Celta Vigo ndal Barçën

Celta Vigo ndal Barçën

17 prill 2018 22:57

Celta Vigo ka ndalur Barcelonën me barazimin 2 me 2.

Barça nisi këtë takim pa Leo Messin, të cilin e inkuadroi në pjesën e dytë dhe dy herë ishte në epërsi, të cilën e kthey Celta vendase.

Ousmane Dembele realizoi për golin e parë të Barçës ndërsa Celta barazoi me golin e Jonnyt.

Mysafirët edhe një herë kaluan në epërsi, tani me golin e Paco Alcancer, por fitoren Barçës ia pamundësoi Iago Aspas.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme