Nisja e dy alpinistëve nga Prishtina drejt Everestit përmes fotografive

Nisja e dy alpinistëve nga Prishtina drejt Everestit përmes fotografive

27 mars 2017 22:08

Nazmi Hasanramaj dhe Arineta Mula nga Klubi Alpin Prishtina sot janë nisur nga Prishtina drejt majës më të lartë në botë Mount Everest.

Dyshja është përshëndetur nga familjarë e të afërm. Hasanramaj e Mula paraqesin gjysmën e ekipit që ishte planifikuar të nisej për Everest, por ky plan dështoi për shkak të mungesës së fondeve.

Qëndrim Sopi e Haki Hasanramaj janë dy alpinistët tjerë të cilëve mungesa e fondeve ua pamundësoi realizimin e ëndrrës.

(Rrëfimin e plotë për nisjen dhe ecurinë e ekspeditës për Everest mund ta lexoni në numrin e së martës në Koha Ditore)

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme