Hendbollistet e Kosovës nisen për përballjen me Serbinë

Hendbollistet e Kosovës nisen për përballjen me Serbinë

22 mars 2018 09:29

Përfaqësuesja e Kosovës për grupmoshat e reja U20 është nisur për në Serbi për të marrë pjesë në turneun kualifikues.

Kosova është në grup me Serbinë, Norvegjinë dhe Sllovakinë. Turneu ishte paralajmëruar të mbahet në Kragujevc, por pas protestave të paralajmëruara për shkak të shkuarjes së Kosovës, është zhvendosur me qendrën e izoluar sportive "Kovilovo" që gjendet 12 kilometra larg Beogradit.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme