Lojtarët vajtojnë dy gabimet, vlerësojnë të kenë merituar barazim

Lojtarët vajtojnë dy gabimet, vlerësojnë të kenë merituar barazim

27 March 2017 09:44

Futbollistët e përfaqësueses së Kosovës insistojnë se kanë merituar të paktën një barazim në ndeshje ndaj Islandës. Dy ditë pas ndeshjes, ata thonë se ishin dukshëm më të mirë në fushë se futbollistët e Islandës. Por vlerësojnë se përvoja dhe fati ishin në anën e islandezëve, shkruan sot Koha Ditore.

Kosova e humbi ndeshjen e pestë kualifikuese për botërorin "Rusia 2018" kundër Islandës me rezultatin 2:1. Kjo ndeshje u zhvillua të premten në stadiumin "Loro Boriçi" në Shkodër në kuadër të Grupit I të eliminatoreve evropiane.

Sulmuesi Atdhe Nuhiu, që debutoi me gol për Kosovën, thotë se rezultati 2:1 në të mirë të Islandës, nuk ishte real.

(gjerësisht, sot në “Kohën Ditore”).

Gazetën Koha Ditore mund ta lexoni edhe online. Këtu mund të gjeni sqarimin se si mund të abonoheni.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme