Sevilla eliminon Unitedin nga “Championsi”

Sevilla eliminon Unitedin nga “Championsi”

13 mars 2018 22:36

Sevilla ka shkaktuar befasinë në Ligën e Kampionëve, duke eliminuar Manchester Unitedin për t’u kualifikuar në çerekfinale të garës evropiane.

Spanjollët mposhtën “Djajtë e kuq” me dy gola të realizuar nga Ben Yedder në minutat 74 dhe 78.

Golin e nderit për Unitedin në këtë takim e realizoi Romelu Lukaku në minutën e 84.

Në takimin tjetër Roma ka fituar takimin me Shakhtar Donetskun me rezultat 1 me 0 ndërsa kalon tutje me golin e realizuar si mysafir në Ukrainë.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme