Mertesacker, futbollisti që urren profesionin e tij

Mertesacker, futbollisti që urren profesionin e tij

13 mars 2018 14:23

Ish-qendërmbrojtësi i Përfaqësueses së Gjermanisë, Per Mertesacker, ka shtangur të gjithë me deklaratat se e ka urryer punën e tij prej se është bërë futbollist profesionist, para 15 vjetësh.

Mertesacker, i cili do të përshëndetet nga futbolli aktiv në fund të këtij edicioni, për të marrë një rol trajneri në akademinë e Arsenalit, thotë se para çdo ndeshjeje ka qenë nervoz, ka pasur ndjenjën se do të vjellë dhe ka pasur diarre, shkruan Koha Ditore.

"Presioni i madh prej se jam bërë futbollist profesionist, më ka ngrënë", ka insistuar Mertesacker.

33-vjeçari, karrierën si profesionist e nisi te Hannoveri në vitin 2003, për ta vazhduar te Werder Bremeni e Arsenali. Tha se prej vitit 2011 ka duruar dhimbje të mëdha si pasojë e disponimit jo të mirë para ndeshjeve... (Më gjerësisht lexoni në Koha Ditore)

Gazetën Koha Ditore mund ta lexoni edhe online. Këtu mund të gjeni sqarimin se si mund të abonoheni.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme