Dynamo Kyiv befason Lazion në ndeshjen e parë

Dynamo Kyiv befason Lazion në ndeshjen e parë

08 mars 2018 22:59

Dynamo Kyiv ka befasuar Lazion në ndeshjen e parë të 1/8 së finales në Ligën e Evropës duke siguruar një barazim 2 me 2.

Skuadra ukrainase kaloi e para në epërsi përmes Tsygankovit, por Lazio u kundëpërgjigj me Immobilen dhe Andersonin, para se Moraes dhjetë minuta para fundit të barazonte gjithçka.

Skuadra e Thomas Strakoshas kualifikimin tutje do ta kërkojë në ndeshjen e kthimit që zhvillohet javën e ardhshme.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme