Xhaka thotë se uniteti i ekipit i siguroi fitoren ndaj Milanit

Xhaka thotë se uniteti i ekipit i siguroi fitoren ndaj Milanit

08 mars 2018 22:07

Mesfushori shqiptar i Arsenalit, Granit Xhaka, ka lavdëruar unitetin e skuadrës së tij pasi “Topçinjtë” fituan 0 me 2 ndaj Milanit në ndeshjen e parë të 1/8 së finales në Ligën e Evropës.

Pas katër humbjeve rresht, skuadra londineze arriti më në fund të dalë me një rezultat pozitiv në një ndeshje.

“Shumë njerëz kanë folur për ne nga jashtë, por askush nuk e di si është brenda. Sot treguam unitet, shpirt dhe karakter”, ka thënë ai pas takimit.

Arsenali në fundjavë luan ndaj Watfordit në Emirates.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme