Mijëra njerëz përcjellin funeralin për Astorin

Mijëra njerëz përcjellin funeralin për Astorin

08 mars 2018 12:26

Italia në lot është përshëndetur nga kapiteni i Fiorentinës, David Astori në varrimin e sotëm në Firence para mijëra njerëzve.

Në sheshin e qytetit u mblodh një numër i madh futbollistësh me shalle dhe reklama të klubit, kurse në varrim erdhi komplet ekspedita e Juventusit direkt nga Londra pas fitores ndaj Totenhemit 2: 1 në ndeshjen e kthimit të tetës së finales së Ligës së Kampioneve.

Image

Komentet

Shto koment

Të ngjashme