City mposhtet në shtëpi, por shkon në çerekfinale të Championsit

City mposhtet në shtëpi, por shkon në çerekfinale të Championsit

07 mars 2018 22:34

Manchester City është mposhtur në shtëpi në ndeshjen e dytë të raundit të 1/8 së Ligës së Kampionëve nga Baseli.

Megjithatë, pavarësisht humbjes 1 me 2, skuadra e Pep Guardiolas kalon në çerekfinale falë fitores në ndeshjen e parë 4 me 0.

Gabriel Jesus shënoi për Cityn, ndërsa Elyounoussi dhe Lang për Baselin.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme