Lojtari ndëshkohet me karton të kuq për shkak të emrit

Lojtari ndëshkohet me karton të kuq për shkak të emrit

07 mars 2018 15:10

Një lojtar në një ligë të rangut më të ulët në Angli, është ndëshkuar me karton të kuq pasi gjyqtari ia ngatërroi mbiemrin “Watt” me pyetjen “What?” .

Gjyqtari Dean Hulme e pyeti Sanchez Wattin, i cili luan për Hemel Hempstead Town, se si e kishte emrin pasi po ndëshkohej me karton të verdhë për shkak të një ndërhyrje.

Lojtari 27-vjeçar i është përgjigjur: “Watt”, por gjyqtari ka besuar se po thoshte “What?” [në gjuhën shqipe: çka] dhe e ndëshkoi me kartonin e dytë të verdhë për sjellje të pahijshme ndaj gjyqtarit.

Gjyqtari e ka marrë vesh për gabimin që ka bërë dhe ka kërkuar falje ndërsa Watt nuk është larguar nga fusha në fitoren 2 me 0.

Watt si 18-vjeçar luajti edhe për Arsenalin.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme