Hudson largohet nga Trepça pas një ndeshjeje me premtimin se do të kthehet

Hudson largohet nga Trepça pas një ndeshjeje me premtimin se do të kthehet

07 mars 2018 08:42

Plejmejkeri amerikan Jonathan Hudson ishte angazhuar nga skuadra e Trepçës për ta ndihmuar në "Final 8" të Kupës së Kosovës që përfundoi vikendin e shkuar në Suharekë.

Mirëpo fati i Hudsonit ishte që ai të bartë fanellën e Trepçës për vetëm një ndeshje të Kupës, pasi ekipi i tij u eliminua në çerekfinale nga Bashkimi, shkruan sot Koha Ditore.

Hudson në paraqitjen e parë dhe të vetme ishte më efikasi te Trepça, duke realizuar 35 pikë. Pas eliminimit, ai u largua nga Trepça me përshtypjet më të mira për të vazhduar karrierën në Kinë.

Ai premtoi se edicionin e ardhshëm do të jetë pjesë e Trepçës dhe i falënderoi të gjithë për përkrahjen që i dhanë në ndeshjen ndaj Bashkimit. (Më gjerësisht mund të lexoni sot në Koha Ditore).

Gazetën Koha Ditore mund ta lexoni edhe online. Këtu mund të gjeni sqarimin se si mund të abonoheni.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme