Fiorentina ia dhuron pagën e Astorit familjes së tij

Fiorentina ia dhuron pagën e Astorit familjes së tij

06 mars 2018 13:34

Fiorentina do të dhurojë pagën e kapitenit të ndjerë Davide Astori, familjes së tij.

Mbrojtësi vdiq të dielën në moshën 31-vjeçare, ndërsa klubi njoftoi se kishte arritur marrëveshje me lojtarin për zgjatje të kontratës.

Sipas mediave italiane shuma e caktuar për kontratë do t’i jepet familjes së Astorit.

Pas raportimeve, Fiorentina lëshoi një komunikatë ku tha se kërkon vetëm qetësi dhe respekt nga të gjithë sepse akoma është e shokuar për këtë humbje.

Astori la gruan dhe një vajzë dyvjeçare. Ai kishte pagë 1.3 milion euro në vit.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme