Asamoah zgjedh Interin

Asamoah zgjedh Interin

06 mars 2018 14:04

Kwadwo Asamoah do të jetë përforcimi i parë i skuadrës së Interit për edicionin 2018/19.

Kështu kanë njoftuar mediumet italiane që thonë se Asamoah tashmë ka arritur marrëveshje me Interin dhe gjithçka do të zyrtarizohet në muajt e ardhshëm.

Ai te Interi do të transferohet si futbollist i lirë, pasi në fund të këtij edicioni i skadon kontrata me Juventusin.

29-vjeçari me ekipin e ri do të firmosë kontratë trevjeçare, me pagë vjetore prej tre milionë eurosh.

Asamoah prej vitit 2012 është pjesë e Juventusit kurse këtë edicion ka 16 paraqitje në të gjitha garat.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme