Lidhja kurioze mes PSG-së dhe futbollistëve brazilianë

Lidhja kurioze mes PSG-së dhe futbollistëve brazilianë

06 mars 2018 12:05

Paris Saint-Germaini me transferimin e Neymarit bëri histori, duke e bërë atë transferim rekord.

Pagoi 222 milionë euro për të sjellë yllin brazilian nga Barcelona. Transferimi i Neymarit bëri bujë në gjithë botën dhe më së shumti brenda vetë qytetit, shkruan Koha Ditore.

Mirëpo Neymar nuk është braziliani i parë që vesh fanellën e Parisit. Paris Saint-Germaini njihet për pëlqimin që ka për futbollistët brazilian.

Paris Saint-Germain, një klub i themeluar në vitin 1970, ka pasur në total 31 brazilianë deri më tash. Për dallim, skuadra rivale e Parisit në 1/8 e finales të Ligës së Kampionëve, Real Madridi, ka pasur 24 brazilianë për këtë periudhë... (Më gjerësisht lexoni në Koha Ditore)

Gazetën Koha Ditore mund ta lexoni edhe online. Këtu mund të gjeni sqarimin se si mund të abonoheni.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme