Arsenali duhet t'i nënshtrohet një ndryshimi të madh

Arsenali duhet t'i nënshtrohet një ndryshimi të madh

06 mars 2018 10:44

Pas një jave në të cilën pësoi dy herë 3:0 nga Manchester City, që ka dëshmuar dallimin mes Arsenalit dhe liderëve të Premier Leagues së Anglisë, humbja 2:1 ndaj Brightonit të dielën ka sugjeruar se është në dyshim edhe plasimi i Arsenalit në Top 6.

Fokusi sërish është në të ardhmen e trajnerit francez Arsene Wenger, por pavarësisht nëse do të qëndrojë edhe një vit sa ka kontratë apo do të largohet në fund të stinorit, është e qartë se skuadra nga veriu i Londrës duhet të bëjë ndryshime të mëdha.

Arsenali me pikë është më afër skuadrës së vendit të shtatë në renditje, Burnleyt, sesa Chelseat që zë vendin e pestë.

Skuadra e Wengerit është 13 pikë prapa Tottenhamit që zë vendin e katërt dhe të fundit që dërgon në Ligën e Kampionëve dhe plot 33 pikë prapa liderit Manchester Cityt... (Më gjerësisht lexoni në Koha Ditore)

Gazetën Koha Ditore mund ta lexoni edhe online. Këtu mund të gjeni sqarimin se si mund të abonoheni.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme