Mësohet data e zhvillimit të ndeshjeve të shtyra në Serie A

Mësohet data e zhvillimit të ndeshjeve të shtyra në Serie A

05 mars 2018 22:20

Ndeshjet e shtyra të javës së 27-të në Serie A, përpos Milan – Inter do të luhen më 3 dhe 4 prill.

Shtatë ndeshje ishin shtyrë të dielën për shkak të vdekjes së kapitenit të Fiorentinës, Davide Astori.

Sipas raportimeve nga mediat italiane, bordi i Serisë A është marrë vesh për caktim të ndeshjeve më 3 dhe 4 prill, pos Milan-Inter që s’mund të luhet për shkak të detyrimeve të Milanit në Ligën e Evropës.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme