Iniesta mungon ndaj Chelseat?

Iniesta mungon ndaj Chelseat?

05 mars 2018 18:29

Fitorja e Barcelonës ndaj Atletico Madridit ka lënë shije të hidhur, pasi në përballjen e së dielës është lënduar mesfushori, Andres Iniesta.

Sipas mediave në Spanjë, Iniesta mund të mungojë deri në 4 javë, pas zgjatjes muskulore që ka pasur.

Nëse spanjolli nuk do të kthehet para një muaji, atëherë do të humbasë dy ndeshjet e La Ligës, kundër Malagës dhe Athletic Bilbaso si dhe duelin shumë të rëndësishëm kundër Chelseat në Ligën e Kampionëve.

Këtë sezon, Inesta ka pasur 31 paraqitje në të gjitha garat dhe ka shënuar vetëm 1 gol.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme