Fitorja e Drenicës përcillet me rrahje në tribunë

Fitorja e Drenicës përcillet me rrahje në tribunë

05 mars 2018 08:36

Me rrahje dhe lëndime ka kaluar fundi i ndeshjes së zhvilluar të dielën në Skenderaj ndërmjet Drenicës dhe Gjilanit, që përfundoi me rezultatin 1:0.

Kjo ishte ndeshja e vetme e javës së 21-të të Vala Superligës së Kosovës në futboll e luajtur të dielën, shkruan sot “Koha Ditore”. Kjo xhiro nisi të premten, vazhdoi të shtunën dhe mbyllet të hënën (sot) me ndeshjen mes Vllaznisë e Besës.

Image

Por në ndeshjen e së dielës është kthyer edhe njëherë dhuna në futbollin e Kosovës.

Rrahja që zgjati për disa minuta, ndodhi në tribunën kryesore të stadiumit “Bajram Aliu” në Skenderaj. Ajo nisi pas një goditjeje me shishe që mori futbollisti i Drenicës, Taulant Dajaku, nga një anëtar i grupit të tifozëve “Skifterat” që kishin udhëtuar në Skenderaj për të përkrahur Gjilanin... (më gjerësisht lexoni sot në “Koha Ditore”)

Gazetën Koha Ditore mund ta lexoni edhe online. Këtu mund të gjeni sqarimin se si mund të abonoheni.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme