Sneijder pensionohet nga kombëtarja holandeze

Sneijder pensionohet nga kombëtarja holandeze

04 mars 2018 22:38

Wesley Sneijder është tërhequr nga futbolli ndërkombëtar.

Futbollisti 33-vjeçar, i cili ka luajtur për Qatari side Al-Gharafa, debutoi në vitin 2003 dhe ka luajtur gjithsej 133 lojë, transmeton KosovaPress.

Mesfshuroi holandez mori vendimin për tërheqje nga futbolli pas bisedimeve me trajnerin e kombëtares Ronald Koeman.

Ai ishte pjesë e kombëtares holandeze në Kupën Botërore 2010, ku Holanda pësoi nga Spanja 1:0 në Afrikën Jugore.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme