Wilder gati për Joshuan, fiton edhe një meç me nokaut

Wilder gati për Joshuan, fiton edhe një meç me nokaut

04 mars 2018 10:26

Amerikani Deontay Wilder thotë se është i gatshëm të luftojë me Anthony Joshuan pasi fitoi ndaj Luis Ortizit për të mbajtur titullin në WBC.

Wilder, 32-vjeçar fitoi ndaj kubanezit duke e nokautuar në raundin e dhjetë në një meç në New York.

Kampioni i IBF-së dhe WBA-së, Joshua, 28 vjeçar, më 31 mars do të luftojë ndaj kampionit të WBO-së, Joseph Parker.

“Dua të unifikojmë. Jam gati kurdo që duan ata”, ka thënë Wilder pasi fitoi meçin.

Ai tani ka 40 meçe të fituara në karrierën pa humbje.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme