Kryetari i dy Dritave, në futboll e volejboll

Kryetari i dy Dritave, në futboll e volejboll

04 mars 2018 13:42

Në qershor të vitit 2016, tifozët e skuadrës së futbollit Drita, "Intelektualët" po protestonin. Kërkonin ndërrimin e kryesisë. Kërkonin që të vinte një kryesi e re, e cila do të drejtohej nga Valon Murseli.

Atë e shihnin si një model të dëshmuar, meqë ishte në krye të klubit Drita në volejboll, në konkurrencë të femrave. Dhe, ky klub po dominonte volejbollin, shkruan Koha Ditore.

Drita në futboll ka disa vite që mbijetesën e siguron nëpërmjet ndeshjeve të barazhit, por me Murselin tash në krye po synon titullin. Dhe, aktualisht është në krye të renditjes.

Murseli ndërkohë ka hequr dorë nga klubi i volejbollit dhe thotë se është përqendruar në atë të futbollit. Synon që edhe në futboll të fitojë titullin... (Më gjerësisht lexoni në Koha Ditore)

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme