13 skuadra për 12 vjet: jeta e Nebihit nëpër botë

13 skuadra për 12 vjet: jeta e Nebihit nëpër botë

04 mars 2018 09:25

Bajram Nebihi ka 12 vjet karrierë si profesionist.

Por gjatë kësaj periudhe, 29-vjeçari ka ndërruar plot 13 skuadra.

E nisi në vitin 2006 në skuadrën e Aindling (Gjermani), pastaj vazhdoi në Augsburg 2 (Gjermani), Zob Ahan (Iran), Wacker Burghausen (Gjermani), Bursaspor (Turqi), Ampfing (Gjermani), Landsberg (Gjermani), Union Berlin (Gjermani), Stuttgarter Kickers (Gjermani), Inter Turku (Finlandë) dhe në tri skuadrat e Tajlandës: Ubon United, Port, Chiangrai United. Në këtë të fundit është i huazuar deri në muajin nëntor të këtij viti nga skuadra Port.

Edhe si i ri, Nebihi ndërroi katër klube sa ishte në Gjermani: Ingolstadt Nord, Grun-Weib Ingolstadt, Ingolstadt 04 dhe Jahn Regensburg.

Nebihi pranon se numri i skuadrave të ndërruara është i madh. Por shton se ka qenë i detyruar.

"Janë goxha shumë, por kështu ka qenë situata. Në disa raste më ka munguar fati e në disa nuk kam pasur durim e disiplinë. Kanë ndikuar edhe disa lëndime. Nuk kam qenë i disiplinuar, kam menduar se jam më i miri dhe më mjafton vetëm talenti. I pranoj gabimet e mia, askënd nuk e fajësoj. Por të mendoja si sot, ndoshta karriera ime do të ishte më e madhe. Nuk do të kisha bërë kaq shumë gabime", ka thënë Nebihi për gazetën... (Më gjerësisht lexoni në Koha Ditore)

Gazetën Koha Ditore mund ta lexoni edhe online. Këtu mund të gjeni sqarimin se si mund të abonoheni.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme