Neymari operohet me sukses Foto: Reuters

Neymari operohet me sukses

03 mars 2018 19:31

Sulmuesi i PSG-së, Neymar u operua sot në këmbën e djathtë në “Belo Horizonte” dhe gjithçka kaloi mirë, njoftoi Federata Braziliane e Futbollit.

“Operacioni përfundoi, Neymar ndodhet në dhomën e tij dhe po çlodhet. Gjithçka kaloi shumë mirë”, njofto Federata braziliane.

Këmba më e shtrenjtë e botës së futbollit u operua nga kirurgu Rodrigo Lasmar, mjeku i ekipit brazilian të futbollit, i shoqëruar nga francezi Gerard Saillant, i famshmi që ka operuar gjurin e ish-sulmuesit Ronaldo, transmeton kp.

Sipas familjarëve të pacientit, operacioni u zhvillua në katin e 16-të të godinës, ku një pavion i tërë u prenotua për Neymarin.

Në mënyrë që të mos dalë asnjë informacion, personeli i spitalit mori një mesazh ku i ndalohej përdorimi i telefonave celularë pranë lojtarit.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme