Prishtina fiton derbin me Trepçën ’89, rikthehet në krye të Superligës

Prishtina fiton derbin me Trepçën ’89, rikthehet në krye të Superligës

03 mars 2018 15:03

Prishtina ka mposhtur kampionin aktual Trepçën ’89 me rezultat 2 me 0 për të rikthyer pozitën e parë të Super Ligës.

Kryeqytetasit siguruan fitoren me golat e Makendas dhe Bozhoviqit për të mbetur dy pikë larg ndjekësit, Dritës.

Prishtina tani tubon 39 pikë, dy më shumë se Drita që të premten barazoi me Vëllaznimin.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme