Miami nuk mund të ndalë Lakersat

Miami nuk mund të ndalë Lakersat

02 mars 2018 11:59

Isaiah Thomas shënoi më së shumti pikë personale këtë sezon, 29 gjithsej, Julius Randle shtoi 25 të tjera dhe Los Angeles Lakers e vazhdoi formën e mirë duke e mposhtur skuadrën Miami Heat, 131:113.

Në çerekun e katërt, kalifornianët shkuan edhe në avantazh prej 22 pikëve dhe nuk e lëshuan epërsinë e krijuar deri në fund. Për Lakers kjo ishte fitorja e parë në shtëpi te Miami që prej 10 shkurtit të vitit 2008.

Te skuadra e Miamit më i dalluari mbi parket ishte Dwayne Wade me 25 pikë kurse slloveni Goran Dragiq shtoi 19 të tjera, por që nuk mjaftuan për ta shmangur humbjen në këtë përballje.

© KOHA

Komentet

Shto koment

Të ngjashme