Refuzohet kërkesa për shtyrje, Drita fton tifozët të heqin borën nga fusha

Refuzohet kërkesa për shtyrje, Drita fton tifozët të heqin borën nga fusha

02 mars 2018 11:47

Federata e Futbollit e Kosovës (FFK) ka refuzuar kërkesën e Dritës për shtyrje të ndeshjes kundër Vëllaznimit, që duhet të luhet sot (e premte, 13:00) në Gjilan, shkruan sot Koha Ditore.

Kërkesa u bë për shkak të borës së madhe që ka mbuluar fushën dhe për ta ruajtur atë nga dëmtimi, por Komisioni i Garave (KG) pranë FFK-së nuk e ka aprovuar atë me arsyetimin se edhe ashtu orari i ndeshjeve të pranverës është i ngjeshur.

Stadiumi i qytetit në Gjilan është më i ngarkuari në Kosovë. Aty luajnë tri skuadra të Superligës. Pos atyre gjilanase Drita dhe Gjilani, në të luan ndeshjet si vendase edhe Vllaznia e Pozheranit. Andaj ruajtja e terrenit në këtë kohë me të reshura, vlerësohet jetike për vazhdimësi të kampionatit. (Më gjerësisht mund të lexoni sot në Koha Ditore).

Gazetën Koha Ditore mund ta lexoni edhe online. Këtu mund të gjeni sqarimin se si mund të abonoheni.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme