FFK-ja merr dritën jeshile për investime milionëshe në Obiliq

FFK-ja merr dritën jeshile për investime milionëshe në Obiliq

01 mars 2018 09:28

Federata e Futbollit e Kosovës (FFK) shpejt pritet ta marrë në shfrytëzim për 25 vjet kompleksin sportiv "Agron Rama" në Obiliq.

Shpejt pritet të nisin edhe punët në këtë kompleks, vlera fillestare e së cilës është rreth tre milionë euro, shkruan sot Koha Ditore.

Ka mbetur të firmoset një memorandum, meqë në mbledhjen e rregullt të Kuvendit Komunal të Obiliqit, të mbajtur të mërkurën, me 19 vota të asamblistëve është miratuar kërkesa e FFK-së për investime fillestare në këtë vend.

Komuna e Obiliqit ka vite që ka marrë nën menaxhim parcelën në të cilën ndodhet stadiumi "Agron Rama" dhe fushat ndihmëse. (Më gjerësisht mund të lexoni sot në Koha Ditore).

Gazetën Koha Ditore mund ta lexoni edhe online. Këtu mund të gjeni sqarimin se si mund të abonoheni.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme