Mosmarrëveshje te Roma për Di Francescon

Mosmarrëveshje te Roma për Di Francescon

28 shkurt 2018 13:07

Drejtori sportiv i Romës, Monchi raportohet se dëshiron qëndrimin e Eusebio Di Francescos, por i të njëjtit mendim nuk është edhe presidenti i klubit, James Pallotta.

Sipas gazetës italiane “Corriere dello Sport”, Monchi dhe Pallotta janë në SHBA për të realizuar planet për sezonin e ardhshëm.

Gazeta italian sqaron se drejtori sportiv është i bindur nga puna e Di Francescos dhe dëshiron që të krijojë një ekip rreth ideve të trajnerit.

Sidoqoftë, Pallotta do të detyrohet të shkarkojë trajnerin nëse klubi dështon të kualifikohet për Ligën e Kampionëve.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme