Ventura: Shqipëria rrezikoi Buffonin vetëm 30 sekondat e parë Foto: Reuters

Ventura: Shqipëria rrezikoi Buffonin vetëm 30 sekondat e parë

24 mars 2017 23:46

Trajneri i Italisë, Giampiero Ventura e cilëson fitoren e sotme plotësisht të merituar, duke deklaruar se Shqipëria kishte bërë pak gjë për të rrezikuar suksesin e të Kaltërve.

Shqipëria u mposht në udhëtim tek Italia me rezultat 2-0.

“Në fillim kishim dëshirë për të treguar veten më shumë se sa duhet dhe kishte shumë vëmendje ndaj nesh. Nuk kishte rrjedhshmërinë e duhur. Por duhet theksuar se pas 30 sekondave të para nuk kishte më asnjë gjuajtje drejt Buffonit. Pjesa e dytë ishte më e mirë në planin e mentalitetit të lojës. Ishte një hap i vogël para dhe ekzistojnë kushtet për të bërë mirë”, tha ai, transmeton Panorama Sport.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme