Bunjaku po i prin gjeneratës së re të kampiones

Bunjaku po i prin gjeneratës së re të kampiones

25 shkurt 2018 12:01

Valon Bunjaku ishte njëri prej lojtarëve vendorë që iu bashkua Sigal Prishtinës gjatë afatit kalimtar të janarit. Ai u largua nga Rahoveci për t'u bërë pjesë e ekipit më të madh në Kosovë.

Dhe 20-vjeçari nuk ka pritur që brenda pak kohe të adaptohet dhe të stabilizohet kaq mirë në ekipin bardhekaltër. Ai kohët e fundit po luan në pesëshen e parë dhe nuk po e zhgënjen trajnerin Andin Rashica, shkruan sot Koha Ditore.

Po i prin gjeneratës së re të kampiones dhe po shpërblen besimin e trajnerit me paraqitje të mira, duke vënë rekorde personale. Në ndeshjen e fundit, që Sigal Prishtina e fitoi si vendëse ndaj Boreas (115:82) për 22 minuta lojë arriti të regjistrojë "triple-double".

Ai këtë ndeshje e përfundoi me 11 pikë, 15 kërcime dhe 10 asistime. Kjo është hera e parë për Bunjakun si senior që arrin shifra të tilla....(më gjerësisht mund të lexoni sot në Koha Ditore).

Gazetën Koha Ditore mund ta lexoni edhe online. Këtu mund të gjeni sqarimin se si mund të abonoheni.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme