Polonia s'e vë në diskutim fitoren ndaj Kosovës

Polonia s'e vë në diskutim fitoren ndaj Kosovës

22 shkurt 2018 10:42

Fundorit të Përfaqësueses së Polonisë, Kamil Laczynski, nuk i shkon as në mendje humbja ndaj Kosovës, të premten.

Ai llogarit fitore të sigurt ndaj Kosovës dhe tri ditë më vonë ndaj Hungarisë. Këto ndeshje do të luhen në kuadër të raundit të parë eliminator të botërorit "Kina 2019", shkruan sot Koha Ditore.

Ndeshja Poloni - Kosovë luhet më 23 mars (19:00) në qytetin Wloclawek, në kuadër të Grupit C.

Laczynski të mërkurën për mediumet polake ka deklaruar se fitorja në këtë përballje nuk diskutohet. Ai insiston se pos Kosovës, Përfaqësuesja e Polonisë duhet ta mposhtë edhe Hungarinë tri ditë më vonë për të siguruar kalimin në raundin e dytë kualifikues. (Më gjerësisht mund të lexoni sot në Koha Ditore).

Gazetën Koha Ditore mund ta lexoni edhe online. Këtu mund të gjeni sqarimin se si mund të abonoheni.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme