Me Albanën, Kosovës i shtohet edhe një yll

Me Albanën, Kosovës i shtohet edhe një yll

20 shkurt 2018 09:35

Shtetet skandinave gjithnjë e më shumë po ofrojnë lojtare për Përfaqësuesen e Kosovës në hendboll.

Tashmë baza e përfaqësueses përbëhet nga lojtare të rritura e të zhvilluara në Danimarkë, Norvegji e Suedi.

Bëhet fjalë për hendbolliste të reja, rreth të 20-tave, që vlerësohen lart në klubet e tyre, shkruan Koha Ditore.

Shumë prej vajzave janë parë me potencial për të luajtur për përfaqësueset e vendeve ku janë rritur, por kanë vendosur për Kosovën, tek e cila përfaqësuese natyrisht konkurrenca është dukshëm më e vogël.

Në vendet e Skandinavisë hendbolli i femrave është shumë i zhvilluar. Dhe prej këtij zhvillimi po përfiton edhe Kosova tashmë.

Albana Arifi është hendbollistja e fundit që ka vendosur t'i bashkohet Kosovës. Ajo vendimin e mori me rastin e dhjetëvjetorit të shpalljes së Pavarësisë së Kosovës... (Më gjerësisht lexoni në Koha Ditore)

Gazetën Koha Ditore mund ta lexoni edhe online. Këtu mund të gjeni sqarimin se si mund të abonoheni.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme