Sevilla kalon në finale të Kupës së Mbretit

Sevilla kalon në finale të Kupës së Mbretit

07 shkurt 2018 23:38

Sevilla ka mposhtur sonte Leganes me rezultat 2-0, për të kaluar në finalen e Kupës së Mbretit.

Sevilla është skuadra e parë finaliste e Kupës, transmeton KP.

Golat i shënuan Correa (15’) dhe Vazquez (90’). Pas fitores së sotme, fitorja e përgjithshme e Sevillas është 3:1.

Sevilla në finale do ta pret fituesin e takimit që zhvillohet nesër mes Barcelonës dhe Valencias.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme