Motra e Kim Jong-un merr pjesë në ceremoninë e Olimpiadës në Korenë e Jugut

Motra e Kim Jong-un merr pjesë në ceremoninë e Olimpiadës në Korenë e Jugut

07 shkurt 2018 09:25

Motra e diktatorit të Koresë së Veriut, Kim Jong-un, pritet të marrë pjesë në ceremoninë hapëse të Lojërave Olimpike, të cilat do të mbahen në Korenë e Jugut.

Kim Yo-jong është vajza e vogël e liderit të ndjerë Kim Jong-il dhe roli i saj ishte fuqizuar vitin e kaluar kur hyri në politbyro.

Të dy Koretë do të marshojnë nën një flamur në ceremoninë hapëse.

Koreja e Veriut në atë të Jugut ka dërguar një delegacion prej 280 anëtarësh.

© KOHA

Komentet

Shto koment

Të ngjashme