Barcelona stabile i ka vënë syrin startit rekord në ligë

Barcelona stabile i ka vënë syrin startit rekord në ligë

06 shkurt 2018 13:47

Koha e Luis Enriques karakterizohej nga një skuadër e Barcelonës që luftonte, që sulmonte, por duke braktisur pozitat dhe që rrallë kontrollonte lojën. Mirëpo, pasardhësi i tij Ernesto Valverde është kthyer te themeloret.

Që kur ka marrë drejtimin vitin e kaluar, trajneri e ka bërë Barcelonën skuadër më solide prapa, më të vështirë për t'u thyer dhe më elastike, shkruan Koha Ditore.

Real Madridi kishte shkatërruar Barcelonën 5:1 pas dy ndeshjeve në Superkupë të Spanjës në gusht, pasi që skuadra katalonjase ishte goditur nga largimi i Neymarit. Por që nga atëherë Barcelona ka humbur vetëm një herë.

Një Barcelonë me ndërrime të shumta kishte pësuar 1:0 nga Espanyoli në ndeshjen e parë çerekfinale të Kupës së Spanjës në Cornella, humbja e vetme në ndonjërën nga tri frontet këtë stinor... (Më gjerësisht mund të lexoni në Koha Ditore)

Gazetën Koha Ditore mund ta lexoni edhe online. Këtu mund të gjeni sqarimin se si mund të abonoheni.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme