Skitari i vetëm nga Tonga kërkon lavdinë në Kore të Jugut

Skitari i vetëm nga Tonga kërkon lavdinë në Kore të Jugut

06 shkurt 2018 12:46

Pita Taufatofua ishte në të tridhjetat kur së pari preku borën.

Në atë moment ai vendosi se dëshiron të marrë pjesë në Lojërat Olimpike Dimërore në skijim cross-country dhe ishte i përkushtuar të realizonte këtë ëndërr, shkruan Koha Ditore.

Këtë javë Taufatofua do të bëhet garuesi i parë nga Tonga që merr pjesë në skijim cross-country në Lojërat Dimërore, kur të rreshtohet në vijën e startit për garën në Pyeongchang.

Rrugëtimi i tij nga plazhet në Paqësorin Jugor e deri te shtigjet e skijimit në Kore të Jugut është mjaft interesant... (Më gjerësisht mund të lexoni në Koha Ditore)

Gazetën Koha Ditore mund ta lexoni edhe online. Këtu mund të gjeni sqarimin se si mund të abonoheni.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme