Chelsea pas Sterlingut

Chelsea pas Sterlingut

05 shkurt 2018 21:04

Ylli i Manchester Cityt, Raheem Sterling, raportohet se është cak i ri për transferim nga Chelsea.

Sterling është një prej lojtarëve kyçë të skuadrës së Pep Guardiolas sivjet me 19 gola në 34 paraqitje.

Gjithsesi, pavarësisht bisedimeve për kontratë të re, kontrata aktuale e Sterlingut skadon më 2020 dhe duket se Chelsea synon të ndikojë dhe ta bindë për transferim 23-vjeçari.

Sipas “Don Balon”, anglezi do të kërkohet vetëm nëse londinezët dështojnë ta mbajnë në skuadër Eden Hazardin.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme