Nuhiu asiston në humbje

Nuhiu asiston në humbje

05 shkurt 2018 11:58

Sulmuesi i përfaqësueses së Kosovës, Atdhe Nuhiu, ka asistuar në golin e vetëm të Sheffield Wednesday që u mposht në shtëpi nga Birminghami me rezultatin 3:1.

Kjo ndeshje u zhvillua të shtunën dhe ishte e vlefshme për xhiron e 30-të të kategorisë së dytë angleze, shkruan “Koha Ditore”.

Nuhiu asistoi për golin e nderit të shënuar në minutën e 54-t. Ai me kokë shtyu topin deri te Lucas Joao, i cili shënoi pasi u lirua nga disa mbrojtës të Birminghamit.

Për sulmuesin shtatlartë ishte asisti i dytë. Në 13 paraqitje 28-vjeçari ka kontribuar për Sheffield Wednesdayn edhe me një gol.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme