Zeneli vazhdon me formë të lartë

Zeneli vazhdon me formë të lartë

05 shkurt 2018 11:18

Mesfushori i përfaqësueses së Kosovës, Arbër Zeneli, po vazhdon të tregojë paraqitje të mira në kampionatin e Holandës.

Zeneli asistoi në golin e vetëm të shënuar në fitoren e Heerenveenit ndaj Twentes me rezultatin 1:0. Zeneli asistoi për golin e shënuar në minutën e 66-të nga Daniel Hoegh, shkruan “Koha Ditore”. Kjo ndeshje u zhvillua të shtunën dhe i takoi javës së 21-të të elitës së futbollit holandez.

Për Zenelin ishte asisti i dytë rresht dhe ndeshja e tij e tretë pas lëndimit që e mbajti jashtë fushës nga tetori i vitit të kaluar.

Ndërkohë të dielën në barazimin e Rodas përballë AZ Alkmaarit me rezultatin 2:2, titullar ishte sulmuesi i Kosovës, Donis Avdijaj. Avdijaj u paraqit deri në minutë ne 70-të.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme