“Çka u bo me ty Prishtinë as maca s’po t’vjen n’tribinë”

“Çka u bo me ty Prishtinë as maca s’po t’vjen n’tribinë”

03 shkurt 2018 21:34

Derbi i javës së XVIII në Superligën e Kosovës në basketboll ndërmjet Trepçës dhe Prishtinës ka sjellë një spektakël të vërtetë në Mitrovicë.

Por, nuk kanë munguar as banerat e tifozëve vendas drejtuar klubi nga kryeqyteti, transmeton Koha.net.

Një nga banerët e publikuar sonte në “Minatori” nga “Torcida” ishte: “Çka u bo me ty Prishtinë as maca s’po t’vjen n’tribinë”, duke aluduar në mungesën e tifozëve mysafirë në palestër.

Përndryshe takimin e sotëm e fitoi Prishtina me rezultat 64-69.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme