KB Prishtina fiton derbin ndaj Trepçës

KB Prishtina fiton derbin ndaj Trepçës

03 shkurt 2018 21:24

Prishtina ka fituar derbin e kësaj jave në Superligën e Kosoës në basketboll ndaj Trepçës.

Në sallën e stërmbushur në “Minatori” klubi nga kryeqyteti fitoi takimin me rezultat 64-69, raporton Koha.net.

Më i dalluari te Prishtina ishte Edmond Azemi me 25 pikë, i ndihmuar nga Fisnik Rugova me 19 sosh. Kurse te vendasit paraqitje të mirë pati Samir Zekiqi që shënoi 22 pikë.

KTV sjell foto nga atmosfera në “Minatori” para dhe gjatë ndeshjes.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme