Chelsea mendon për emërimin e Sarrit

Chelsea mendon për emërimin e Sarrit

03 shkurt 2018 13:18

Chelsea është duke konsideruar që Maurizio Sarri të jetë pasardhës i Antonio Contes dhe se klubi londinez është gati të paguajë klauzolën e tij prej 7.1 milionë funteve.

Sipas La Gazzetta dello Sport, pronari i Chelseat, Roman Abramovich është i mahnitur me stilin e futbollit që aplikon Sarri te Napoli.

Edhe pse Conte ia ka mbetur edhe një vjet e gjysmë në kontratën e tij, londinezët tashmë kanë filluar kërkimet për zëvendësuesin e tij.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme