Barcelona shkëlqen sërish, mbetet larg ndjekësve

Barcelona shkëlqen sërish, mbetet larg ndjekësve

21 janar 2018 22:36

Barcelona ka shënuar fitoren e 17-të në La Ligë, pasi ka mposhtur 0 me 5 Betisin në xhiron e 20-të të La Ligas.

Lionel Messi dhe Luis Suarez shënuan nga dy gola, ndërsa një tjetër e realizoi Ivan Rakitiq.

Në tabelën e La Ligës, Barcelona ka 54 pikë si lider me 11 më shumë se Atletico Madrid që është ndjekësi më i afërt. Valencia si e treta ka 40 pikë, ndërsa Reali si i katërti ka 35 pikë.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme