Zyrtare: Klubi i Premier Ligës shkarkon trajnerin Foto: Ilustrim

Zyrtare: Klubi i Premier Ligës shkarkon trajnerin

21 janar 2018 11:42

Watfordi ka konfirmuar shkarkimin e trajnerit Marco Silva.

Përmes një komunikate për media bën të ditur se, “katalizatori për këtë vendim është qasja e pajustifikuar, diçka që Bordi beson se ka pasur një përkeqësim të ndjeshëm në fokus dhe rezultatet deri në pikën ku rrezikohet e ardhmja afatgjate e Watfordit”, transmeton Koha.net.

Watfordi dje pësoi 2 me 0 në udhëtim nga Leicesteri, përderisa mban vendin e dhjetë në Premier Ligë me 26 pikë, pesë pikë më shumë se vendi i 18 që rrezikon për largim nga liga.

© KOHA

Komentet

Shto koment

Të ngjashme