Xhudistet e Kosovës e nisin me fitore rrugëtimin drejt të Artës në Tunizi

Xhudistet e Kosovës e nisin me fitore rrugëtimin drejt të Artës në Tunizi

19 janar 2018 12:10

Xhudistet Nora Gjakova dhe Distria Krasniqi kanë fituar ndeshjet e para në Grand Prix që po mbahet në Tunizi.

Krasniqi në rrethin e dytë të kategorisë deri në 52 kilogramë mposhti tunizianen Amani Gannouni ndërsa Nora Gjakova në kategorinë deri në 57 kilogramë mposhti turken Nazlican Ozerler.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme