Cana premton një Vëllaznim për Evropë

Cana premton një Vëllaznim për Evropë

18 janar 2018 08:59

Agim Cana është kthyer në futbollin e Kosovës pas më shumë se tri dekadash dhe ai ka premtuar punë të mëdha për klubin e tij të parë, shkruan sot Koha Ditore.

Cana, i zgjedhur ditë më parë kryetar i klubit Vëllaznimi nga Gjakova, të mërkurën është pritur dhe uruar për postin nga kryetari i Komunës së Gjakovës, Ardian Gjini.

Cana prej vitit 1975 deri në vitin 1986 luajti në Kosovë, si futbollist i Prishtinës, kurse për një edicion gjatë kësaj periudhe u aktivizua edhe te Vëllaznimi.

Ai të mërkurën, kur edhe Vëllaznimi nisi përgatitjet për pjesën pranverore, pati një takim me futbollistët dhe më pas me kryetarin e Komunës, Gjini. (Më gjerësisht mund të lexoni sot në Koha Ditore).

Gazetën Koha Ditore mund ta lexoni edhe online. Këtu mund të gjeni sqarimin se si mund të abonoheni.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Ganqo19/01/2018 12:06

Po vetum nhyfshin me lujt babë e birë Cana se ndryshe Gjakoves i duhen edhe njo 10 vite me ushtru se pse kan qen me shkollen më të mirë, por i ka zën ankthi më i keq në gjum. Gjakovarët me nji ndeshje për luftë për finalen e Play-offit humben nga nji ekip katundarësh, dhe nga aty Gjakovarët murën teposhten e deri në gjum të thell.

Shto koment

Të ngjashme