Chelsea ndan pikët me Leicesterin Foto: Reuters

Chelsea ndan pikët me Leicesterin

13 janar 2018 17:49

Skuadra e Antonio Contes nuk ka arritur të arkëtojë pikët e plota në takimin e sotëm ndaj Leicesterit, duke marrë kështu barazimin e dytë radhazi në ligë.

Asnjëra prej skuadrave nuk arriti të gjejë rrugën e golit, dhe ndanë pikët duke barazuar me rezultat prej 0-0, raporton Koha.net.

Chelsea dominoi takimin dhe pati më shumë raste shënimi në drejtim të portës kundërshtare, por pa efikasitet.

Puna iu lehtësua kur në minutën e 68 kur Chillëell i Leicesterit u ndëshkua me kartonin e dytë të verdhë, por as epërsinë e një lojtari më tepër në fushë Chelsea nuk arriti ta shfrytëzojë.

Pas këtij barazimi Chelsea mban vendin e tretë me 47 pikë, përderisa Leicesteri në vendin e tetë ka 31 pikë.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme