Shqipja dominon në klubin më të madh zviceran

Shqipja dominon në klubin më të madh zviceran

09 janar 2018 08:35

Mesfushori Bujar Lika të hënën i është bashkuar skuadrës së Superligës së Zvicrës në futboll, Grasshoppers. 25-vjeçari kështu vetëm ka rritur "koloninë shqiptare" në klubin bindshëm më të suksesshëm në histori të futbollit zviceran.

Janë plot shtatë lojtarë shqiptarë te klubi nga qyteti i Zuerichut, që ka 27 tituj të Zvicrës e 19 kupa të këtij vendi.

Lika te Grasshoppersi ka gjetur mbrojtësit Alban Pnishi e Arijan Çollaku, mesfushorët Mërgim Brahimi e Nedim Bajrami dhe sulmuesit Florian Kamberi e Albion Avdijaj, shkruan Koha Ditore.

Lika pjesën e parë të edicionit e ka kaluar te Schaffhauseni i kategorisë së dytë. Në kategorinë e dytë zvicerane ka luajtur tre vjet te Wohleni, ndërsa ka edhe katër edicione te ekipi U-21 i Luzernit, në kategorinë e tretë zvicerane. Ai ka firmosur për gjashtë muaj me mundësi të vazhdimit të kontratës.

"Jam shumë i lumtur që kam firmosur me Grasshoppersin", ka thënë Lika. Ai te skuadra me nam e Zvicrës gjen trajnerin Murat Yakin, me të cilin punoi edhe te Schaffhauseni... (Më gjerësisht lexoni në Koha Ditore)

Gazetën Koha Ditore mund ta lexoni edhe online. Këtu mund të gjeni sqarimin se si mund të abonoheni.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme