Udhëheqjet jostabile të skuadrave

Udhëheqjet jostabile të skuadrave

03 janar 2018 09:40

Klubet e futbollit Besa dhe Vllaznia brenda dy-tri ditësh do të organizojnë kuvende zgjedhore për të zgjedhur anëtarët e rinj të bordeve, shkruan sot Koha Ditore.

Pak ditë më parë këtë e kishin bërë Ferronikeli i Drenicës. E këso ndryshime në udhëheqje janë paralajmëruar edhe në klubin nga Gjakova, Vëllaznimi.

Në këto pesë prej 12 skuadrave sa numëron Superliga e Kosovës janë shfaqur probleme të natyrave të ndryshme gjatë stinorit vjeshtor që çuan në ndryshime të mëdha nëpër kryesi.

Në fakt ndryshime të shpeshta nëpër udhëheqje të kryesive ka pasur gjithnjë në futbollin e Kosovës dhe ato janë përcjellë apo ishin pasojë e krizave të mëdha. (Më gjerësisht mund të lexoni sot në Koha Ditore).

Gazetën Koha Ditore mund ta lexoni edhe online. Këtu mund të gjeni sqarimin se si mund të abonoheni.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme